image_baner
image_baner
Welcome to Iran's online carpet market

پیشنهادهای نیکوت

مشاهده تمام محصولات فرش ماشینی

نمایش دادن همه 18 نتیجه

پرفروشترین در منطقه شما

پیشنهاد ما به شما

پرتخفیف ترین ها

تابلو دستبافت

فرش دست بافت

تابلو فرش ماشینی

فرش ماشینی

تابلو فرش دستبافت

تابلو فرش دستبافت چیست ؟

تابلو فرش دستبافت توسط هنرمندان و استادکارهای ماهر قالیبافی بافته شده و معمولا از الیاف طبیعی برای بافت اینگونه تابلو فرش ها استفاده می شود. الیافی مانند پشم، کرک ابریشم، نخ مرینوس و پنبه در اجزای مختلف تابلو فرش استفاده می شود. در بافت این نوع تابلو فرش نخ و نقشه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اینگونه تابلو فرش بدلیل صرف زمان، دقت و ظرافت زیاد توسط بافنده، دارای ارزش، قیمت و اصالت بالایی هستند.

بهتر است برای خرید این وسیله‌ی مصرفی و چشم‌نواز به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید،
مجموعه بزرگ فروشگاهی نیکوت این امکان را به وجود آورده تا با مشاوره رایگان بهترین متخصصان در این زمینه  و بر اساس میزان هزینه و سلیقه‌ شما انتخابی عالی ، درست و مطمئن را در پیش روی شما قرار دهد.

تاریخچه تابلو فرش دستبافت:

تاریخچه قالیبافی به سده پنجم قبل از میلاد برمی گردد. در ایران نیز قالیبافی در دوره هخامنشی بسیار رونق گرفته ولی رونق بافت تابلو فرش در ایران در دوره ساسانی اتفاق افتاده است و دلیل این حرف هم فرش بهارستان یا بهار خسرو هست که متعلق به این دوران می باشد.ولی امروزه شهر سردرود واقع در استان آذربایجان شرقی به‌عنوان پایتخت تابلو فرش جهان شناخته می شود. دلیل این امر هم اولا تاریخچه صد ساله تابلو فرش در این شهر و مشغول به کار بودن 7000 نفر از جمعیت 35000 نفری این شهر در قالب 800 کارگاه در صنعت تابلو فرش و همچنین تولید نخ و نقشه تابلو فرش بوده و دوما کیفیت بالای طرح ها مصالح اولیه و بافت انجام شده در این شهر می باشد به طوریکه این آوازه به فراسوی مرزها رفته و تابلو فرش های سردرود در بهترین قصرها و نمایشگاه ها به نمایش درمی آید.

پارامترهای موثر در قیمت تابلو فرش دستباف:

اصالت طرح یا نقشه:

هرچقدر طرح یا نقشه اصیل تر و منتسب به اساتید و هنرمندان بزرگ عرصه طراحی باشد و طرح، طرحی امضا دار باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود.

ابعاد تابلو فرش:

ابعاد دوسر تابلو فرش چه در عرض و چه در ارتفاع باید یکسان و مطابق با ادعای فروشنده باشد. اینکار به ‌راحتی توسط یک متر انجام می شود. به همین دلیل گفته می شود که تابلو فرش بدون قاب تهیه شود چون در بعضی مواقع نمی توان این عیب را در تابلو فرش قاب شده مشاهده کرد.

کیفیت و نوع نخ و نقشه مورد استفاده در آن:

کیفیت و نوع نخ و نقشه و علی الخصوص نخ مورد استفاده در آن از عوامل مهم تعیین قیمت تابلو فرش است؛ مثلا استفاده از ابریشم مصنوعی به جای ابریشم طبیعی در تابلو فرش هایی که ابریشم زیادی دارند می تواند قیمت را تا یک سوم کاهش دهد.

اندازه تابلو فرش:

تابلو فرش هایی با اندازه بزرگتر و با جنس یکسان، گرانتر هستند.

کجی تابلو فرش:

تابلو فرش نباید کج باشد برای اطمینان از عدم کجی می توان دو طرف تابلو فرش را روی هم گذاشت و اگر دو طرف آن بر روی هم افتادند یعنی تابلو فرش کجی ندارد در غیر این صورت تابلو فرش کج است.

بافت تابلو فرش:

با مشاهده پشت تابلو فرش می توان یکنواختی و درشتی یا کوچکی گره ها را مشاهده کرد و هرچقدر گره ها ریزتر و یکنواخت تر باشد کار دارای ارزش بیشتری است.

پرداخت تابلو فرش:

اگر تابلو فرش توسط افراد ماهر پرداخت شود باعث افزایش کیفیت ظاهری و در نتیجه افزایش ارزش آن می شود و حالت برعکس نیز کاملا صادق است.

نکات بسیارمهم در حین خرید تابلو فرش که باید مد نظر قرار داد:

نکته اول اینکه در خرید تابلو فرش سعی شود که تابلو فرش بدون قاب خریداری شود تا عیوبی مانند کجی و یکسان نبودن ابعاد به راحتی دیده شود و همچنین با توجه به نکاتی که گفته شد و با در نظر گرفتن  دکوراسیون منزل خود، قاب تابلو فرش انتخاب شود.

دوم اینکه هنگام خرید تابلو فرش باید بیشتر به پشت کار توجه شود تا روی کار؛ زیرا این پشت کار است که هم عیوب ابعادی و هم کیفیت بافت را نشان می دهد.

برای اطلاعات تخصصی بیشتر این محصول کلیک کنید.

 

دسترسی سریع به پر فروش ترین ها